Tarihçe

Doğan Sağlık Grubu

Doğan Hastanesi İstanbul'un ilk özel hastanelerinden biri olarak 1990 yılında kurulmuştur.

Kurucularımız Dr. Doğan BİRGÜL ve Dr. İsmet BİRGÜL, 1978 yılında dahiliye ve çocuk uzmanı olarak bölgede kendi muayenehanelerini açarak çalışmaya başladılar. 1980 yılında polikliniklerini açarak hizmet vermeyi sürdürdüler. DOĞAN HASTANESİ, 1990 yılında merhum Cumhurbaşkanımız Sn. TURGUT ÖZAL’ın açılışını yapması ile hizmete başladı. 1996 yılında da KKTC Cumhurbaşkanı merhum Sn. RAUF DENKTAŞ’ın katılımı ile 2. Blokumuzu devreye sokarak hizmet yelpazesini genişletti. Doğan Hastanesi sizlerin desteğiyle kısa zamanda küçük bir muayenehaneden sağlık sektöründe referans gösterilen bir sağlık grubuna dönüştü.Doğan Hastanesi, 2003 yılında ISO 9000 kalite yönetim sistemi belgesi alan ilk hastanelerden biridir. Doğan Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan hastane sınıflandırmasında “A Grubu” hastane sınıflamasına girmeye hak kazanmıştır.

Doğan Sağlık Grubu çatısı altında Doğan Hastanesi, Doğan Tıp Merkezi, Doğan Diyaliz Merkezi, Doğan Aile Danışma merkezi, Doğan Görüntüleme Merkezi, Doğan Havacılık Tıp Merkezi hizmet vermektedir.

2001 yılından itibaren periyodik pilotaj muayene hizmeti veren hastanemiz, 2004 yılında Havacılık Tıp Merkezini kurarak, sınırlı sayıda verilen pilotaj muayene yetkisini almaya hak kazanan sayılı hastanelerin arasında yerini almıştır.

E – 5 karayolu üstünde, Atatürk Havalimanı’na (3,5 km) yakınlığı ile metrobüs ve tren yolu ile her yerden kolay ulaşım imkanına sahiptir.