Karaciğer, Pankreas ve Safra Yolları Cerrahisi

HEPATOPANKREATOBİLİYER CERRAHİ

Karaciğer, pankreas, safra yollarını ilgilendiren cerrahi anlamındadır.
Pankreas cerrahisi, cerrahinin organ naklinden sonra rutin uygulamada olan, en büyük cerrahisidir. Literatüre göre, bir hastanede pankreas Whipple ameliyatları yapılabilmesi için yılda en az 5-7 arası Whipple operasyonu yapan bir cerrah olması gerekir şartı vardır.

karaciger_pankreas

Hastanemizde kendi dalında uzman Gastrocerrahi uzmanı Op.Dr.Behlül BAYDAR, bu konuda oldukça deneyimli olup, karaciğer ve safra yolu hastalıklarının cerrahisinde de yeterli tecrübeye sahiptir.

Ameliyatın yanında, ameliyat sonrası hasta bakımının öneminin de farkında olan hastanemiz, ameliyat sonrası her an hekiminize ulaşma açısından da gerekli hassasiyeti göstermektedir. Bu bilinç ile, özellikle kanser cerrahisi uygulanan hastalarımıza her türlü destek yanında, uzman psikiyatrik desteğini de vermekteyiz.

Gerek girişimsel radyoloji olsun, gerek yoğun bakım, kardiyoloji, dahiliye, hemşire bakımı, hasta klinik takibi konularında hekimlerimiz ve ekibimiz tam bir iletişim içinde hizmet vermekte, bu da hastalarımızda oluşması ihtimal farklı sorunların giderilmesinde hastane reflekslerimizi hızlandırmaktadır.